• ...
  درباره همایش
با توجه به روند روز افزون مخاطرات زیست محیطی و توجه مردم و مسوولین کشور به چالش های زیست محیطی، اولین همایش بین المللی دانشگاه سبز به همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه اصفهان برگزار می گردد.
با توجه به پیشرو بودن دانشگاه ها در عرصه نوآوری و به کار بستن جدید ترین یافته های علمی و همچنین الگو پذیری جامعه از دانشگاه، این کنفرانس که دومین همایش دانشگاه های سبز ایران و دومین همایش بین المللی در نوع خود است، فضایی برای معرفی دست آوردها در عرصه مدیریت سبز در دانشگاه ها و تبادل علم و تجربیات مسئولین و کارشناسان فعال در زمینه پردیس های پایدار فراهم آورده تا علاوه بر ارتقاء عملکرد دانشگاه ها، زمینه ساز تغییرات گسترده در سطح جامعه شود.
دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز میزبان متخصصین حوزه های مرتبط از کشورهای مختلف و اساتید صاحب نام داخلی خواهد بود تا دستاوردها، ابتکارات و چالش های پیش روی خود را با سایر متفکران و تصمیم گیرندگان در این زمینه ها به اشتراک بگذارند.
این کنفرانس با برپایی فن بازار و استارت آپ سبز فضایی برای ارائه ایده ها و ارتباط ایده پردازان و کارشناسان مرتبط با موضوعات کنفرانس فراهم آورده تا علاوه بر توانمندسازی نخبگان دانشگاهی، برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه را تسهیل نماید.
  محورهای همایش
1- تجربیات ملی و بین المللی
2- انرژی های تجدید پذیر
3- مدیریت آب و پساب
4- مدیریت مصرف انرژی
5- مدیریت پسماند
6- حمل و نقل سبز
7- فناوری اطلاعات و ارتباطات سبز
8- طراحی پردیس های دانشگاهی پایدار

 تمدید مهلت درخواست غرفه نمایشگاهی
مهلت درخواست غرفه برای حضور در نمایشگاه جنبی همایش تا پایان فروردین ماه 1398 تمـدید شد
1397/12/27 ادامه مطلب


پیام جناب آقای دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز
باسمه تعالی دانشگاه همواره الگوی جامعه و مسئول تربیت آیندگان بوده است. بر این اساس، ایجاد توازن میان انسان و محیط در دانشگاه‌ها موجب سازگاری سبک زندگی با محیط‌زیست و نیز ایجاد دانشگاه سبز منجر به شکل‌گیری جامعۀ سبز خواهد شد. وظیفۀ آموزش عالی، به مثابۀ قطب اصلی تولید دانش و فناوری در کشور، ضمن نهادینه‌سازی و ارتقای فرهنگ زندگی پایدار حل چالش‌های زیست‌محیطی است. همچنین دست‌یابی به جامعۀ پایدار و حفظ محیط‌زیست با بهره‌گیری از ظرفیت¬های استادان، صاحب¬نظران و کارشناسان حوزۀ مدیریت سبز و همراهی سازمان‌های ملی و بین‌المللی تخصصی از اهداف آموزش عالی به شمار می‌رود
1397/12/21 ادامه مطلب


تمدید شد
مهلت ارسال مقالات تا پایان اسفند ماه97 تمـدید شد
1397/12/15 ادامه مطلب


اقدامات دانشگاه اصفهان در راستای مدیریت سبز
فعالیتهای انجام شده در دانشگاه اصفهان بر مبنای شاخصهای ۹ گانه مديريت سبز، به شرح زیر می باشد: ۱-شاخص کنترل سیستم روشنایی ۲-شاخص کنترل سیستم های حرارتی، برودتی و تهويه مطبوع ۳-شاخص کنترل تجهیزات اداری و نحوه استفاده از آنها ۴-شاخص مدیریت مصرف آب ۵-شاخص مدیریت پسماند ۶-شاخص مدیریت میزان مصرف کاغذ و اقلام مصرفی ۷-شاخص استفاده از فناوریهای پاک و انرژی های تجديد پذير ۸-شاخص فرهنگ سازی و توسعه مدیریت ۹-شاخص حمل و نقل
1397/10/01 ادامه مطلب


تأمین انرژی ساختمان‌ها با استفاده از آجرهای خورشیدي
طبق آمار رسمی، حدود ۴۰ درصد از برق تولیدی در سطح جهان در ساختمان‌ها مصرف می‌شود و همچنين ساختمان‌ها يک‌سوم از کربن توليدي در کره زمين را به خود اختصاص مي‌دهند. بنابراین، یافتن راهکارهایی براي حل معضل انرژي ساختمان‌ها ازجمله موضوعات تحقيقاتي جذابي است که نظر پژوهشگران مختلف را به خود جذب کرده است.
1397/10/01 ادامه مطلب


فرهنگ سازی و توسعه مدیریت انرژی
لازم است شورای راهبردی مدیریت سبز اقداماتی تشویقي به منظور گسترش فرهنگ صرفه جويي و حفظ انرژي و محيط زيست درکارکنان و دانشجويان موسسه انجام دهد. اقدامات ذيل در اين راستا پيشنهاد مي گردد.
1397/10/01 ادامه مطلب


استفاده از فناوری های پاک و انرژی های تجديد پذير
۱.استفاده از انرژی خورشیدی به وسیله سامانه هاي فتوولتائيک و آبگرمکن هاي خورشيدي. ۲.استفاده از انرژی بادبه وسیله انواع توربین های بادي؛ ۳. استفاده از انرژی زمین گرمایی؛ ۴. استفاده از پیل سوختی و زیست توده؛ ۵. دیگر مواردی از این قبیل که به تصويب شوراي راهبردي مدیریت سبز موسسه می رسد.
1397/10/01 ادامه مطلب


کسب مقام سوم رتبه بندی جهانی گرین متریک بين دانشگاه هاي ايراني
دانشگاه اصفهان بر اساس اعلام سایت گرین متریک در بین ۱۵ دانشگاه ايراني رتبه سوم دانشگاه هاي سبز را به خود اختصاص داد. به گزارش وب سایت خبریuinews بر اساس اطلاعات انتشار یافته توسط سایت گرین متریک (Green Metric) در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸ مطابق با چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۱۳۹۷ دانشگاه اصفهان در بین ۱۶ دانشگاه ایرانی بعد از دانشگاه زنجان و کاشان حائز رتبه ۳ بوده و در بين ۷۱۹ دانشگاه جهان رتبه جهاني ۲۲۰ را به خود اختصاص داد.
1397/09/01 ادامه مطلب


حمل و نقل
۱. اجرای سیاست های تشویقي به منظور کارکنان و دانشجويان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر قطار شهری، راه آهن، اتوبوس و نظاير آن ازطريق تامين بليط؛ ۲. تامین وسایل نقلیه عمومی نظير ميني بوس، ون و نظاير آن به منظور حضور گروهي کارکنان درهمايش ها، کنفرانس ها ،سيمنارها،‌جشنواره ها ،‌ نمايشگاه ها ، ماموريت هاي اداري گروهي و نظايرآن ؛ ۳. معاینه فنی خودروها به طور مستمر؛
1397/09/01 ادامه مطلب


  دبیرخانه همایش

آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، خیابان علم، نبش خیابان آموزش، دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی (واقع در شمال دانشکده داروسازی)
تلفن: ۲۷۷۶-۳۷۹۳۲۷۷۵-۰۳۱
تلفکس: ۳۶۶۸۶۸۲۷-۰۳۱
ایمیل: greenuniversity@res.ui.ac.ir

دوشنبه 27 اسفند ماه 1397

تا همایش ...

033
برگزار کنندگان
حامیان